31 Серпня, 2022 р., 08:55
Ми продовжуємо проводити моніторинг стану водойм в м. Івано-Франківську на річках Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська, а також міському озері на Мазепи на наявність токсигенних штамів холерного вібріону. За результатами лабораторного моніторингу в червні-липні 2022 року токсигенні холерні штами в навколишньому середовищі, в тому числі в пробах води відкритих водоймищ, не виділялись.
29 Серпня, 2022 р., 10:29
Позбутися на 100% від нітратів, на жаль, поки не придумали як. Але мінімізувати їх присутність в продуктах можна дуже легко. Ми підкажемо, як прибрати нітрати з овочів.
25 Серпня, 2022 р., 14:42
В Україні постійно реєструються захворювання на хворобу Лайма (кліщовий бореліоз). Не оминула ця проблема і територію Івано-Франківської області. Так, у 2021 році по м. Івано-Франківську зареєстровано 6 випадків, по Тлумацькій ОТГ – 4, а в серпні 2022 року по м. Івано-Франківську – 35 випадків, по Тлумацькій ОТГ – 14 випадків.
10 Серпня, 2022 р., 11:11
28 Липня, 2022 р., 17:12
На початку ХХІ століття діагноз вірусний гепатит В чи С звучав як вирок. Чи справді все так і що змінилось у медичній науці за цей час?          Станом на сьогоднішній день ми продовжуємо реєструвати випадки захворювань, як гострі, так і хронічні форми вірусного гепатиту. Проте за роки  спостережень ця тенденція зменшується, ми значно рідше виявляємо запущені випадки, котрі переходять у хронічні форми, але, все ж таки, нам не варто забувати про їх профілактику. За оцінками ВООЗ, понад 5% українців інфіковано гепатитом C, а це близько 2 млн осіб.   Гепатит - це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Він розвивається через ураження вірусом гепатиту, деякі інфекційні захворювання, токсичні речовини, медикаменти та аутоімунні захворювання. Розрізняють п’ять основних типів: А, В, С, D і Е. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця.          Гепатити А і Е передаються фекально-оральним шляхом, тобто під час  вживання інфікованої їжі або води.          Гепатити В, С, D через пошкоджену шкіру або слизову під час контакту. Це може статися під час переливання крові, медичних маніпуляцій, при передачі від матері до дитини, статевим шляхом, під час вживання наркотиків ін’єкційно або інтраназально, або ж побутовим шляхом (наприклад, коли людина використовує леза для гоління або зубну щітку після інфікованої людини). Серед вірусних гепатитів найбільш небезпечними є вірусні гепатити В (ВГВ) та С (ВГС), які призводять до 96% всіх смертей, пов’язаних з вірусними гепатитами. Саме тому важливі профілактичні заходи. До них належить і тестування. Періодичне тестування на вірусні гепатити варто зробити правилом. Передусім варто звертатися до сімейного лікаря, який може провести швидке тестування та у разі позитивного результату направити до вузькопрофільного спеціаліста.
14 Липня, 2022 р., 14:54
В наш скрутний час, в умовах війни, з переміщенням людей,  побутовими умовами проживання,  високою температурою повітря викликає занепокоєння виникнення особливо небезпечного інфекційного захворювання – холера.