Цей день в історії України
1597 - у Варшаві страчений Северин Наливайко, український козацький отаман.
1920 - У Варшаві голова дипломатичної місії міністр закордонних справ та юстиції Української Народної Республіки Андрій Лівицький та міністр закордонних справ Речі Посполитої Польської Ян Домбський підписали договір, за яким Українська Народна Республіка визнавалася незалежною державою на чолі з Симоном Петлюрою.
1944 - розпочався бій Української Повстанської Армії проти військ НКВС. Бій під Гурбами був одним з найтриваліших і одночасно наймасштабнішим серед тих, що коли-небудь вела УПА. Знищивши понад 900 червоноармійців, підбивши 5 танків, загони УПА 25 квітня прорвали вороже кільце на заході, в районі с. Буща, та вийшли з оточення. Власні втрати повстанців - понад 100 убитих та 60 поранених, більше 100 полонених.
1972 - у Лондоні відбувся судовий процес над українськими студентами - Б. Цямриною, Б. Левицьким, В. Гуменюком та І.Осичко, яких обвинувачували у спробі підпалу радянського посольства в столиці Великої Британії в річницю смерті дисидентки Алли Горської. Трьох студентів засуджено до 12 місяців в'язниці з умовним припиненням на три роки, студентку І.Осичко як неповнолітню - 6 місяців за таких же умов.
1979 - у Києві відкрився театр драми й комедії.
1994 - президент Леонід Кравчук видав указ "Про Київський університет імені Тараса Шевченка". Встановлювалося, що університет є національним зі статусом самоврядного державного вищого навчального закладу.
1994 - президент Леонід Кравчук видав указ "Про введення в готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів". Указ спрямовувався на забезпечення сприятливих умов для реалізації громадянами України їх права на безоплатне одержання в процесі приватизації частки державного майна. Встановлювалося, що платежі за придбані об'єкти приватизації здійснюються з приватизаційних депозитних рахунків або за бажаннями громадян приватизаційними майновими сертифікатами.
2010 - У Харкові президентом України Віктором Януковичем та президентом росії Дмитром Медведєвим підписана «Угода між Україною і російською федерацією з питань перебування Чорноморського флоту на території України», яка подовжила термін перебування ЧФ рф у Севастополі до 2042 року, в обмін на здешевлення для України російського газу шляхом застосування знижки у вигляді анулювання митних зборів. У пресі ці домовленості отримали назву «Харківської угоди».
2019 - В Україні пройшов другий тур чергових президентських виборів, на яких Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів виборців, а його суперник діючий Президент Петро Порошенко – 24,45%. Явка виборців склала 18 491 837 чоловік, тобто 61,37%.