Цей день в історії України
1187 - в Іпатіївському літописі вперше з’явилась назва "Україна"."Київський літопис (за Іпатіївським списком, охоплює події від 1117 до 1198), оповідаючи про смерть переяславського князя Володимира Глібовича під час походу на половців, говориться, що "за ним же Україна багато потужила".
1558 - у Стамбулі померла Роксолана (Настя Лісовська) - українка, яка була наложницею, а затим дружиною османського султана Сулеймана Пишного, турецькою державною діячкою. Мати султана Селіма II.
1648 - Богдан Хмельницький прибув на Запорізьку Січ із закликом до антипольського повстання.
1917 - у Києві відбулося свято "Перших квіток", ініційоване Українським військовим клубом ім. гетьмана П. Полуботка, на яке зібралося майже 10 тисяч вояків Київського гарнізону. Тут було оголошено про створення із солдатів-добровольців Першого Українського козачого полку ім. гетьмана Б. Хмельницького.
1943 - на Тернопільщині нацисти ліквідували гетто в Борщеві, близько 800 жертв.
1961 - у Києві відбулася демонстрація віруючих проти закриття Андріївської церкви.
1966 - "перший покіс дисидентів": на закритому засіданні Львівський обласний суд засудив Михайла Гориня на 6 років таборів суворого режиму за "антирадянську агітацію і пропаганду" - це перший вирок відомого дисидента. Разом із Михайлом Горинем судили його брата Богдана, Івана Геля (по три роки таборів), Ярославу Менкуш (два з половиною, згодом зменшили до року), Михайла Осадчого (два роки), Мирославу Зваричевську (8 місяців - час перебування в СІЗО).
1991 - у Києві на Хрещатику відбулася 10-тисячна маніфестація. Основну масу маніфестантів склали працівники заводу "Ленінська кузня", Київського авіаційно-промислового об'єднання та шахтарі. Учасники акції вимагали відставки президента СРСР, союзного уряду і парламенту, перегляду політики цін, звільнення заарештованих напередодні активістів Руху.
1995 - Київська міська рада ухвалила рішення про повернення древнього герба міста із зображенням архангела Михаїл.
1997 - президент Леонід Кучма підписав указ "Про зупинення дії постанов Верховної Ради АР Крим про голову Ради міністрів АР Крим як таких, що не відповідають Конституції України".
Цього дня народилися:
1882 - В'ячеслав Липинський (14.06.1931), український філософ - теоретик українського консерватизму (автор праці "Листи до братів-хліборобів"), політичний і громадський діяч, історик і публіцист. Один із організаторів Української демократично-хліборобської партії, посол гетьманської України у Відні, після того - на еміграції.
1897 - Мар'ян Крушельницький (05.04.1963), український театральний, кіноактор і режисер. Народний артист України
1903 - Надія Калістратівна Титаренко (12.01.1976), українська актриса, заслужена артистка України; працювала у Першому театрі УРР ім. Шевченка, театрі "Березіль", Харківському театрі.