ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ВИКИДИ
Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: приватне акціонерне товариство «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКЦЕМЕНТ» (ПрАТ «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКЦЕМЕНТ»).
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 00292988.
Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: 77422, Івано-Франківська обл., Тисменицький р-н, с. Ямниця, тел. +38 (0342) 58-37-17, 0342 58-37-63, факс: 0342 58-37-17, ons@ifcem.if.ua
Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: Івано-Франківський район Івано-Франківської області, 1,0 км на північ від с. Водники.
Мета отримання дозволу на викиди: визначення параметрів джерел викидів, визначення якісних та кількісних характеристик окремих забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, розробка нормативів гранично допустимих викидів; регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Підприємство отримує дозвіл вперше.
Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля: діяльність з дослідно-промислової розробки Водниківської ділянки вапняків не підлягає оцінки впливу на довкілля згідно частини 2 і 3 статті 3 ЗУ «Про ОВД».
Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування): система дослідно-промисловій розробки Водниківської ділянки вапняків площею 28,1 га – транспортна, поглиблювальна система розробки з паралельним переміщенням фронту робіт та з зовнішнім розміщенням відвалу розкривних порід. Враховуючи фізико-механічні властивості корисних копалин, виконання видобувних робіт здійснюватиметься з використанням буровибухових робіт. За допомогою екскаватора ґрунтово-рослинний шар буде завантажуватись у автосамоскиди та перевозитись на тимчасову ділянку на північ від кар’єру. ГРШ, що знімається на площі розташування відвалу пухких порід, складується в буртах на північ від відвалу. Виїмка та перевезення розкривних порід на родовищі здійснюватиметься екскаваторами, автосамоскидами та формуватиметься бульдозерами у зовнішні відвали родовища в східній частині земельної ділянки для подальшого використання при рекультивації. Допоміжні роботи виконуватимуться бульдозерами. Транспортування ГРШ з кар’єра здійснюється на відстань 0,5 км, пухких розкривних порід – 0,5 км, корисної копалини (вапняки) – 1,0 км.
Джерелами викидів забруднюючих речовин при експлуатації кар’єру будуть двигуни внутрішнього згорання кар’єрних машин і механізмів (екскаватори, бульдозери, бурові верстати, автосамоскиди), викиди при буро-вибухових роботах, при русі автотранспорту (взаємодія коліс з дорогою, здування пилу з кузову), при формуванні відвалів ГРШ, при виймально-навантажувальних роботах розкривних порід та корисної копалини, при заправленні технологічного транспорту, гірничого та допоміжного обладнання від автопаливозаправника.
Відомості щодо видів та обсягів викидів: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом – 5,528 т/рік, сажа – 2,883 т/рік, оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) – 7,447 т/рік, оксид вуглецю – 18,603 т/рік, сірки діоксид – 3,72 т/рік, вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-265 П та інш.) – 5,586 т/рік, бенз(а)пірен – 0,00006 т/рік.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання, перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання, дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: не передбачаються.
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Обсяги видів забруднюючих речовин не перевищують затверджені граничнодопустимі нормативи викидів, а викиди, які не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, не перевищують гігієнічних нормативів.
Зауваження громадських організацій та окремих громадян приймаються протягом 30-ти днів з дня публікації до Івано-Франківської обласної військової адміністрації за адресою: 22916, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, буд. 21, тел.: (03422) 55-20-07, e-mail: oda@if.gov.ua