В Івано-Франківській районній державній адміністації відбулася робоча нарада з головами територіальних громад району
29 листопада в Івано-Франківську відбулася робоча нарада під керівництвом голови районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Романа Боднара з головами територіальних громад району. Розглянуто близько десятка актуальних у часі питань, про що – далі в тексті.
Фортифікаційні споруди. Цьогоріч уже відбувся пілотний проект, який підтвердив очікувані результати. На жаль, ворог продовжує вести наступальні дії, тому дане питання залишається відкритим. Відтак на нараді було обговорено з головами громад запрошення мешканців громад району долучатися до зведення таких споруд. У контексті питання роз’яснено умови, на яких працюватимуть люди, зокрема заробітна плата, відпустка, бронювання тощо.
Військова частина 4934 звернулася з проханням надання матеріальної допомоги у вигляді проти транспортних їжаків. Роман Боднар звернувся з проханням до голів громад посприяти у вирішенні цього питання. Уже наступного тижня заплановано підбиття підсумків його виконання.
Стосовно візуальних постів спостереження – домовлено з головами територіальних громад району провести додаткове навчання з підготовленими до виконання завдань ВСП особами. За безпосередню організацію спостереження, підготовку спостерігачів і обладнання постів відповідають начальники командних пунктів, на яких розгорнуті дані пости. Контроль за виконанням поставленого завдання здійснюватиме керівництво районної державної адміністрації. Ефективність роботи таких постів є важливою, адже коректно визначивши параметри руху «чужої» повітряної цілі, військові оповіщають підрозділи ППО, щоби приступили до її знищення наявними засобами.
Питання забезпечення інтернет-зв’язком в умовах повітряних тривог та надзвичайних ситуацій з головами громад обговорив заступник голови районної державної адміністрації Олександр Попадинець. У результаті домовлено опрацювати питання укладання окремих договорів між операторами зв’язку та комунальними закладами чи комунальними установами для компенсації витрат з боку оператора.
Актуальним залишається впровадження ветеранської політики, в тому числі і в нашому районі. Під керівництвом профільного заступника Олександра Попадинця проводяться співбесіди з кандидатами на зайняття відповідних посад у громадах, аби допомагати військовим проходити адаптацію до цивільного життя та сприяти вирішенню їх питань, отримання відповідних послуг від держави для безпосередньо військових або ж членів їхніх сімей.
Також на нараді розглянуто питання реєстрації вулиць. Усі територіальні громади Івано-Франківського району зареєстровані у відповідній системі, а також визначено відповідальних осіб, котрі працюють у даній системі.
З нагоди Дня Святого Миколая у м. Івано-Франківську 04-05 грудня буде організовано святкування для дітей, частування та вручення подарунків. Власне, уже запрошено на захід 202 дитини віком до 17 років з району. Це діти, котрі через жорстоку війну втратили батьків, які стали на захист Вітчизни та боролися за наше вільне майбутнє.
Про деталі проведення урочистостей з нагоди Дня Збройних Сил України розповів Роман Боднар. У рамках заходу відбудеться нагородження Захисників України та волонтерів, котрі працюють задля забезпечення потреб ЗСУ, кандидатури котрих більшість територіальних громад уже подали.
Розглянуто також питання співпраці територіальних громад Прикарпаття з громадами прифронтових територій. Здійснено аналіз проведено роботи, адже окремі громади району уже активно допомагають своїм внутрішнім громадам-партнерам з прифронтових областей. Питання на нараді було актуалізовано, відтак адміністрація чекає на практичні кроки від інших громад та готова сприяти налагодженню зв’язків. Голова районної державної адміністрації відзначив, що, окрім зовнішніх зв’язків, маємо створити ефективну і дієву систему внутрішньої співпраці у межах нашої країни та здійснювати взаємну підтримку й допомогу.
Про дії органів місцевого самоврядування та населення під час повітряної тривоги і загрози ракетних обстрілів, а також про функціонування захисних споруд цивільного захисту доповів на нараді начальник відділу цивільного захисту Олег П’ятничук. Було наголошено на системності негайного оповіщення громадами працівників ДСНС та керівництва районної військової адміністрації. Минуло понад 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення, процес комунікації та відповідних сповіщень налагоджено ще у лютому 2022 року, однак їх важливість не втрачається щонайменше, допоки триває війна. Начальник відділу цивільного захисту нагадав, що всі укриття під час тривоги мають бути відкриті, аби люди могли сховатись від небезпеки. Також категоричго забороняється пулікувати фото в Інтернет-мережі та писати про результати ворожих атак, адже така інформація є корисною для ворога та, на жаль, може принести багато біди для місцевого населення.
У підсумку робочої наради було домовлено про постійну комунікацію й роботу між громадами й районною державною адміністрацією, адже працюємо не просто на результат – працюємо на Перемогу України.