31 жовтня 1995 року Україна приєдналася до Статуту Ради Європи
Україна як незалежна держава обрала свій шлях до розбудови демократичного суспільства із застосуванням системи європейських цінностей. Для досягнення цієї мети було вирішено імплементувати у національне законодавство стандарти у сфері верховенства права, демократії та прав людини, розроблені в рамках Ради Європи.
Верховна Рада України 31 жовтня 1995 року ухвалила Закон України про приєднання до Статуту Ради Європи. 9 листопада 1995 року відбулась урочиста церемонія, в якій взяла участь делегація України на чолі з Прем’єр-міністром України.
У зв’язку з потребою узгодження всіх формальностей, прийнято Постанову Президії ВРУ від 13 листопада 1995 року №690/95-ПВ «Про першочергові заходи у зв'язку з вступом України до Ради Європи». Постановою, зокрема передбачалось:
-сформувати склад Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи (12 членів делегації та 12 їхніх заступників);
-відкрити Постійне представництво України у Раді Європі, подати пропозиції щодо матеріально-фінансового забезпечення його діяльності, штатного розкладу, персонального складу.
Україна взяла на себе ряд зобов’язань, і прогрес у цьому напрямку визначає спеціальний моніторинговий механізм, який застосовується до країн-членів Ради Європи, що перебувають у процесі реформування національного законодавства відповідно до стандартів Ради Європи.