Можливості для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин
До вашої уваги новий дайджест можливостей та корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. Користуйтеся самі та обовʼязково поширюйте.
Законодавство дає право на щомісячні виплати українським захисникам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України та мають особливі заслуги перед Батьківщиною і відповідні нагороди, отримані не раніше 2014 року. Кому і в яких розмірах призначають виплати — в розʼясненні від юристів Українського ветеранського фонду: https://cutt.ly/EeQmL91Q.
Триває прийом заяв на участь у відборі на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Кандидати можуть подати заяву в електронній формі через вебплатформу е-Ветеран. Спеціальний електронний сервіс для зручної подачі необхідних документів на участь у відборі — за посиланням: https://cutt.ly/XenPfFEx.
Українські ветерани та військовослужбовці можуть безоплатно лікувати зуби. Для цього Уряд в бюджеті передбачив 1 млрд гривень. Детальніше про те, які послуги доступні та куди звертатися, розповідають в інфографіці за посиланням: https://cutt.ly/ueQmXuYS.
Нове ветеранське видавництво зʼявилося у Львові. Називається воно “Майстерня історій “Мрієлов”. Його засновники — ветеран російсько-української війни Андрій Каспшишак та його дружина Наталія. Видаватимуть здебільшого фентезі, фантастику та книжки для дітей. Зараз на сайті видавництва вже можна замовити першу книжку — епічне фентезі за мотивами української міфології «Легенда про Вільних», автором якої є Андрій Каспшишак. Сайт видавництва: https://mriyelov.com.ua/.
Посольство Чеської Республіки в Україні оголошує конкурс грантових заявок на 2025 рік на фінансування малих локальних проєктів в рамках чеської офіційної допомоги з розвитку. Пріоритетний напрямок конкурсу — реабілітація та реінтеграція українських ветеранів та ветеранок. Проєкти можуть бути спрямованими на фізичну реабілітацію, надання психологічної допомоги, соціальну реінтеграцію тощо. Проєкт може включати як закупівлю необхідного обладнання для установ, так і організацію тренінгів, навчання, обміну досвідом, надання послуг. Бюджет — 200–500 тисяч чеських крон. Детально: https://gurt.org.ua/news/grants/102339/.
У Луцьку ветеранів та ветеранок, зокрема тих, які мають інвалідність, запрошують на заняття з футболу в межах проєкту “Футбол для ветеранів”. Організатори — ГО “Футбольний клуб “Волинь АТО”, ветеранський простір “Твій шлях додому” та ГО “Луцька міська організація Спілки воїнів АТО Волині” за підтримки департаменту молоді та спорту Луцької міської ради. Мета проєкту — допомога в організації змістовного дозвілля ветеранів. Звертатися за номером: 093 747 16 99.
Шукаєте інформацію про права, пільги та гарантії для ветеранів? Скористайтеся єдиною базою знань на платформі е-Ветеран. Тут ви знайдете відомості про пільги у сфері медицини, працевлаштування, освіти, пенсійного забезпечення, про гарантовані державою виплати й надбавки тощо. База знань тут: https://eveteran.gov.ua/benefits.
У складних ситуаціях звертайтеся на Гарячу лінію кризової підтримки для ветеранів і їхніх родин. Якщо ж потрібна юридична допомога — проконсультуйтеся з юристами Українського ветеранського фонду. Для зручності користування ми створили окрему платформу, за допомогою якої можна сконтактувати з нашими психологами та юристами. На платформі ви знайдете номер телефону цілодобової та безкоштовної Гарячої лінії кризової підтримки, а також інформацію щодо груп підтримки; форму зворотного звʼязку для отримання безоплатних юридичних консультацій — залишайте нам свої питання і наші юристи звʼяжуться з вами та допоможуть. Посилання на платформу: https://hotline.veteranfund.com.ua/. Цей проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування IREX, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.
Український ветеранський фонд Мінветеранів