CERT-UA попереджає про фішингові атаки з метою викрадення поштових акаунтів UKR.NET

Дата: 26.07.2024 10:09

Фото без описуУрядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA зафіксувала протягом липня атаки хакерського угруповання UAC-0102. Вони мали на меті викрадення облікових записів поштового сервісу UKR.NET працівників державних органів, військовослужбовців, а також співробітників українських підприємств та організацій.

Користуючись тим, що публічні поштові сервіси не мають таких засобів для перевірки електронних листів, як корпоративні, злочинці розповсюджують листи із вкладеннями у вигляді архівів, що містять HTML-файл.

Відкривши файл, отримувач потрапляє на вебресурс, зовнішній вигляд якого імітує сторінку сервісу UKR.NET, а насправді є фішинговим сайтом. При введенні логіна та пароля, автентифікаційні дані надсилаються зловмисникам, а на комп'ютер жертви завантажується документ для відвернення уваги.

CERT-UA рекомендує такі кроки захисту від атак:

• увімкніть двофакторну автентифікацію;
  • уникайте використання публічних поштових сервісів зі службових комп’ютерів;
  • налаштуйте фільтр для перенаправлення копій вхідних листів на корпоративну пошту, що дозволить здійснити ретроспективний аналіз підозрілих листів.

Пам’ятайте, що кібербезпека країни залежить від зусиль кожного з нас.

Більше інформації на сайті CERT-UA: https://cert.gov.ua/article/6280183