17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами
Цього дня, 30 років тому в Парижі було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО), до якої Україна приєдналася у 2002 році. Це одна з трьох глобальних угод, відомих як Конвенції Ріо, поряд із кліматом і біорізноманіттям.
Глобальна тема цьогорічного Дня боротьби з опустелюванням і посухою – «Об’єднані заради землі. Наша спадщина. Наше майбутнє». Це гучний заклик до активізації глобальних дій щодо відновлення земель та стійкості до посухи.
Опустелювання, деградація земель і посуха є одними з найактуальніших екологічних проблем нашого часу. Понад 50% українських земель піддаються впливу ерозії, біля 20% забрудненню.
Через бойові дії українські землі зазнають масштабного негативного впливу, забруднюються небезпечними речовинами, що в свою чергу призводить знищення наших екосистем. Ворог залишає за собою випалену землю, замість родючих грунтів.
Наразі небезпечними речовинами забруднено 848 тис. кв.м. ґрунтів, засмічено залишками знищених об’єктів та боєприпасів 19 612 тис. кв. м. земель.
Великої шкоди нанесено екосистемі після підриву Каховської ГЕС — це призвело до деградації ґрунтового покриву, руйнування рослинного і тваринного світу, унеможливлення здійснення традиційного зрошення посушливих землях на півдні України.
Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухами – це черговий привід задуматися над проблемами нашого довкілля та збереження українських земель для майбутніх поколінь. У реаліях сьогодення на карту поставлено майбутнє нашої землі.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України