День слов’янської писемності і культури
В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня. Цього дня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.
Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.
Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця, системою другої з яких користується українська мова.
Сучасні дослідники наголошують, що українська мова займає унікальне місце серед слов'янських мов завдяки численним фонетичним і морфологічним відмінностям. Це свідчить про її самостійний розвиток протягом дуже тривалого періоду.
Українська мова має надзвичайно багатий словниковий запас, який налічує близько 500 тисяч слів, і вважається однією з наймелодійніших мов у світі.
Напередодні цього дня росія цілеспрямовано завдала удару по Харкову 15 ракетами. Спалахнула друкарня видавництва Vivat, є загиблі. 7 українців. Ворог вбивав учора українське слово. "Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тож друкуються там не лише книжки видавництва Vivat, а й практично усіх українських видавництв", - повідомліють у видавництві.
"Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову" (Ліна Костенко).
Українське - значить! Бережімо його!