Найбільша техногенна катастрофа ХХ ст: Чорнобильська аварія

Дата: 26.04.2024 09:57

Фото без описуДо дня пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС український інститут національної пам'яті презентує відеопроєкт, який у трьох роликах детально розгляне обставини та наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Перший ролик розповідає про попередні аварії та зупинки на ЧАЕС, які стались до трагічної катастрофи 26 квітня 1986 року.

Лектор проєкту — директор Галузевого державного архіву Служби Безпеки України Andriy Kohut мовою фактів та документів пояснює як і чому відбулось аварія на Чорнобильській АЕС.

Відеопроєкт створений спільно Українським інститутом національної пам'яті, Галузевим державним архівом Служби Безпеки України, Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

Над проєктом працювали: Андрій Когут, Віталій Сударкін, Зоя Заблоцька, Тетяна Бойко, Ольга Савенок.

У відео використано матеріали книги Збірник документів «Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії» / Упорядники: Олег БАЖАН, Андрій КОГУТ, Геннадій БОРЯК.