26 березня – День Національної гвардїі України

Дата: 26.03.2024 09:31

Фото без описуСвято встановлено згідно з Указом Президента «Про День Національної гвардії України» від 18 березня 2015 року, «враховуючи значення та роль Національної гвардії України у виконанні завдань із забезпечення державної безпеки та оборони держави, захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку».

Створена 4 листопада 1991 року як самостійна силова структура, Національна гвардія від здобуття Україною незалежності гідно виконує покладені на неї функції.

На початку повномасштабного вторгнення нацгвардійці першими прийняли бій у Гостомелі, зламавши плани ворога захопити Київ. Вони утримали Харків. Героїчно тримали Маріуполь й Азовсталь. Звільняли правобережну Херсонщину. Бахмут та Авдіївка стали незламними фортецями теж завдяки їхній мужності.

Сильні, сміливі, мотивовані хлопці та дівчата з Національної гвардії не припиняють хоробро битися, захищаючи країну. Чимало нацгвардійців перебувають у полоні. Держава щодня робить все для того, щоб кожен з них якнайшвидше повернувся додому. Багато, на жаль, загинуло. Пам'ять про всіх захисників України завсіди житиме у серці народу.