13 березня день народження святкує письменник Юрій Андрухович

Дата: 13.03.2024 14:04

Фото без описуСьогодні виповнюється 64 роки талановитиму українському письменнику родом з Івано-Франківська Юрію Андруховичу.

Західна критика визначає його як одного із найяскравіших представників постмодернізму, порівнюючи за значимістю у світовій літературній ієрархії з Умберто Еко.

Твори Андруховича перекладені багатьма мовами: польською, англійською, німецькою, французькою, російською, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою та мовою есперанто.

У 2014 році він став професором славістики та центральноєвропейської літератури імені Зігфріда Ансела в Університеті Гумбольдта в Берліні. 9 листопада 2021 року Андрухович прочитав Радіодиктант національної єдності (уривок зі свого нового роману).

Письменник часто живе за кордоном в Європі, в його творах безліч ілюзій і натяків на європейську культуру і європейський контекст. Юрій Ігорович пристрасно відданий європейській ідеї та представляє ідентичність України як культурної нації. Він нагадує Європі, що свобода і права людини знаходяться на передовій оборони України. У 2022 році Юрій Андрухович став лауреатом престижної німецької премії в галузі літератури ‒ Премії Гейне міста Дюссельдорфа.

Вітаємо письменника та бажаємо розумного, мислячого й аналізуйочого читача!