В Івано-Франківську на Вічевому майдані відбулася інформаційна акція «Ілюзії бувають різні. ПРИДИВИСЬ»

Дата: 19.10.2023 10:19

Фото без опису18 жовтня у рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми на Вічевому майдані в місті Івано-Франківську відбувся інформаційний захід «Ілюзії бувають різні. ПРИДИВИСЬ», метою якого було підвищення рівня обізнаності населення щодо безпечної міграції та працевлаштування і привернення уваги громадськості до проблеми торгівлі людьми.

Інсталяція «ПРИДИВИСЬ» - це історії людей, які показують до чого можуть призвести, на перший погляд, привабливі пропозиції роботи чи житла - що приховано за ілюзією кращого життя, яку створюють шахраї. Така експозиція розміщена на центральних площах, у приміщеннях залізничних та автовокзалів у 20 областях України.

Організували захід благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ» у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Департаментом молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради.

В акції взяли участь працівники служби у справах дітей, а також представникиФото без опису установ і закладів обласного та місцевого рівня, які є суб’єктами взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми.

Промовці акцентували увагу присутніх на актуальності проблеми торгівлі людьми особливо у час війни, коли українці змушені виїжджати за кордон у пошуках безпечного місця проживання і роботи, та на важливості обізнаності щодо безпечного працевлаштування.

Фото без описуЗ метою привернення уваги мешканців та гостей міста Івано-Франківська до проблеми торгівлі людьми було організовано благодійний забіг «Рухайся вільно – скажи СТОП торгівлі людьми в Україні», у якому взяли участь понад 200 студентів Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання. За результатами забігу було визначено переможців серед хлопців та дівчат, яких нагороджено медалями, а всі учасники забігу отримали іменні сертифікати.

ДОДАТКОВО: за оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції, в Україні з 1991 року понад 300 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства. Це трудова і сексуальна експлуатація, вербування, рабство, незаконне перевезення, продаж.

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ ПОТЕРПІЛИМ чи кому можна повідомити про факт злочину:

15-47 – урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей

0 800 500 202 чи 102 – «гаряча лінія» Національної поліції України

0 800 213 103 – контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

527 – «гаряча лінія» з протидії експлуатації

0 800 500 335 або 116 123 – «гаряча лінія» з запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або 116 111 – національна дитяча «гаряча лінія»

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

+38(044) 492-03-82 – координатор проєктів ОБСЄ в Україні

+38(044) 235-01-57 – товариство Червоного Хреста України

0 800 505 501 – Представництво міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні – Агентство ООН з міграції

0 800 500 202 – департамент боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України