СОС Дитячі містечка Україна оголосила про старт програми щодо видачі грошової допомоги родинам, які усиновили дитину у 2023 році

Дата: 18.09.2023 13:31

Фото без описуДо Дня усиновлення (17 вересня) «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна (далі – Організація) оголошує про старт програми по видачі грошової допомоги родинам, що усиновили дитину або дітей у 2023 році (дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування).

Потенційні отримувачі благодійної допомоги від Організації мають відповідати наступним критеріям:

1) Сім’ї, що усиновили дитину або дітей в Україні у період з 01.01.2023 року до 31.12.2023 року та надали документи, які підтверджують цей факт.

Перевага надається: Заявникам, які усиновили дитину з інвалідністю, Заявникам, які усиновили двох і більше дітей, Заявникам, які є внутрішньо-переміщеними особами.

Програма виплат грошової благодійної допомоги НЕ ВКЛЮЧАЄ внутрішньо сімейне усиновлення (усиновлення дитини або дітей одним з подружжя дитини іншого з подружжя).

2) проживають на території України.

Загальна кількість отримувачів допомоги – 100 осіб.

Розмір грошової допомоги: складає 2,5 прожиткових мінімуми на 1 усиновлену дитину чи 3 прожиткових мінімуми на 1 усиновлену дитину з інвалідністю на один календарний місяць.

Розмір виплати нараховується з урахуванням даних Заявника, дати звернення за благодійною грошовою допомогою, та кількості місяців до завершення 2023 календарного року, включаючи місяць звернення.

Кошти виплачуються Заявнику одним платежем. Сума виплати у залежності від місяця звернення може змінюватися. Таким чином, якщо родина протягом 2023 року усиновила 1 дитину і звернулась до Організації у вересні щодо отримання грошової допомоги – сума такої допомоги буде становити 28 330 грн., родина усиновила дитину з інвалідністю – 33 996 гривень.

Заявники, що відповідають критеріям можуть звернутися до Організації за отриманням цільової грошової благодійної допомоги на задоволення потреб усиновленої дитини наступним чином:

1. звернутись особисто (звернення) у локацію, відділення, місце надання соціальних послуг Організації;

2. звернутись до служби у справах дітей за місцем свого перебування, після чого служба у справах дітей надсилає офіційний лист – звернення щодо надання цільової грошової благодійної допомоги на задоволення потреб усиновленої дитини;

У разі звернення у локацію, відділення, місце надання соціальних послуг Організацією фахівець з соціальної роботи локації, відділення, місце надання соціальних послуг проводить оцінку потреб усиновленої дитини та її сім’ї та визначає потребу у наданні цього виду фінансової допомоги та інших соціальних послуг.

У разі звернення Заявника до Служби у справах дітей чи відповідного уповноваженого органу, який здійснює повноваження щодо розгляду питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку дітей тощо, такий орган чи служба у справах дітей направляють офіційний запит на юридичну адресу Організації.

Офіційний запит повинен включати наступну інформацію: дані заявника (ПІБ, місце фактичного проживання на дату звернення; повідомлення про потребу Заявника в отриманні грошової благодійної допомоги, а також за необхідності інших соціальних послуг, контакти).

Також інформуємо, що відповідно до внутрішніх положень, політик та інших локальних актів, що регулюють роботу Організації, для виплати благодійної допомоги фізичним особам – Організація здійснює збір та обробку наступних документів від заявників:

1. Згода на обробку персональних даних;

2. згода на обробку інформації, яка є таємницею усиновлення;

3. оригінал заяви Заявника про отримання благодійної допомоги;

4. копію паспорта Заявника/посвідки на постійне проживання на території України;

5. копію РНОКПП Заявника;

6. копію витягу про зареєстроване/задеклароване місце проживання;

7. свідоцтво про народження дитини/рішення суду;

8. рішення суду про усиновлення дитини;

9. інформацію про банківські реквізити Заявника;

10. довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);

11. документи, які підтверджують факт встановлення інвалідності (за наявності).

КОНТАКТИ для особистих звернень у локацію, відділення, місце надання соціальних послуг Організації:

Центр укріплення сім'ї СОС Дитячі Містечка Івано-Франківськ

Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Івасюка, 78

Служба у справах дітей Івано-Франківської районної державної адміністрації

Адреса: м. Тисмениця, вул. Галицька, 32.

Підготовлено за матеріалами служби у справах дітей Івано-Франківської РДА