Виготовлення ватно-марлевої пов’язки самостійно

Дата: 27.06.2023 15:16

Фото без описуВатно-марлева пов'язка  відноситься до найпростіших засобів захисту органів дихання.

Вона захищає органи дихання від радіоактивного пилу і деяких видів бактеріологічних засобів, але для захисту від отруйних речовин не придатна. Виготовити ватно-марлеву пов'язку можна своїми руками з підручних матеріалів в домашніх умовах. Це обійдеться дешевше, також її можна використовувати декілька разів. Ватно-марлеві пов'язки виправдали себе не тільки в профілактиці попадання в дихальні шляхи різних бактерій та інфекцій, але і при знаходженні в задимлених приміщеннях, і навіть у випадках газової атаки.

При зараженні повітряного середовища парами хлору.

В цьому випадку пов’язку слід змочити в розчині харчової соди (концентрація соди – 2%).

При зараження повітря парами аміаку.

Пов’язку необхідно змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти.

При високому вмісті в повітрі диму, пилу або смогу, для ефективного захисту пов’язку слід зволожити звичайною водою.

При необхідності захисту від інфекцій, що розповсюджуються повітряно-крапельним шляхом (до числа таких захворювань належать: грип, коклюш, дифтерія та ін.), пов’язка повинна залишатися сухою.

Пов’язку слід носити не більше трьох - чотирьох годин, після цього вона повинна бути утилізована (Увага! Якщо виріб застосовувались для захисту від хлору або аміаку, його спалюють).

Ватно-марлева пов'язка виготовляється зі шматка марлі розміром 100х50 см. Його розстеляють на столі, посередині на площі 30х20 см кладуть шар вати завтовшки 1-2 см (якщо немає вати, то замінюють марлею в 5–6 шарів). Вільний край марлі по довжині загинають з обох боків на вату, а на кінцях роблять розрізи (30–35 см).

Пов'язка повинна добре закривати ніс і рот, тому верхній її край має бути на рівні очей, а нижній – заходити за підборіддя. Нижні кінці зав'язують на тім’ї, верхні – на потилиці. Для захисту очей необхідно надіти спеціальні окуляри, які щільно прилягають до обличчя.