27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору

Дата: 27.01.2023 09:08

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору.

Ця дата обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Трагедія мала сколихнути людство та показати масштаби зла, яке свідомо знищує мільйони людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих. Сьогодні ж в самому серці Європи, на очах всього світу відбувається геноцид вільних та незалежних українців. На жаль, пройшло немало часу, аби світ усвідомив важливість та масштаби проблеми, яка для нашого народу є війною проти нас самих. Українці згуртовано день у день протидіють ворогу, але ми й надалі потребуємо підтримки світової спільноти і не лише на словах. Потрібні рішучі дії, потрібна зброя. Тому сьогодні висловлюємо подяку всьому керівництву країни, яке щодня на своїх рівнях доносить світу правду та обумовлює причину підтримки для України. Це передовсім – свобода не лише України, а й всього європейського континенту.

Тож сьогодні ми кажемо «ні» геноциду у будь-якій його формі та в стосунку до будь-кого!

Ми кажемо «так» можливості самовизначення, свободі та демократії!

Слава Україні!