Поліція Прикарпаття нагадує алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів

Дата: 22.11.2022 20:45

Фото без описуЗ моменту повномасштабної війни росії проти Україну, обстрілів на землі або в ній лишаються залишки боєприпасів, а також нерозірвані снаряди. Вибухонебезпечні предмети окупанти маскують і під побутові речі. Поліцейські Прикарпаття закликають громадян бути уважними і обережними.

Щоби не наражати себе на небезпеку, мешканці області повинні знати, як діяти при виявленні підозрілого чи вибухонебезпечного предмета. Вони можуть мати вигляд вибухового пристрою, а можуть бути замасковані під побутові речі  - сумку, що залишили без нагляду, коробка від гаджета, іграшку тощо.

При виявленні підозрілого предмета категорично забороняється:

- торкатися і пересувати його;

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати.

Якщо Ви виявили вибухонебезпечний предмет:

- потрібно відразу повідомити про це за номером 101, або 112 (залишивши свої координати та адресу «знахідки»);

- при змозі огородити місце виявлення підручними засобами (гілками дерев, одягом тощо);

- відійти якомога далі на безпечну відстань від місця виявлення;

Особливу увагу слід приділяти дітям! Радимо батькам постійно роз’яснювати неповнолітнім алгоритм безпечної поведінки на вулиці та в побуті.

Наголошує, що знання правил безпечної поведінки рятує життя!

if.npu.gov.ua