Уряд запускає перший етап програми “Доступна іпотека”

Дата: 18.08.2022 09:09

З жовтня Уряд запускає перший етап програми “Доступна іпотека”, повідомляє Урядовий портал. Взяти участь зможуть військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони, медики, вчителі, педагогічні працівники та науковці закладів державної та комунальної форм власності. Механізм подачі заявки буде максимально цифровізованим та автоматизованим.

Про це у колонці для видання “Економічна правда” повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

“Увесь ланцюг процедур максимально цифровізований, дозволяє автоматично підтягувати необхідні дані про заявника, швидко взаємодіяти з банками, перевірити інформацію та повноту даних. Все це заощадить час та зніме бюрократичні перепони”, – зазначила Юлія Свириденко.

До участі у програмі можуть долучитися громадяни України віком від 18 до 70 років, платоспроможні, які не мають житла або володіють нерухомістю менше 52,5 кв. м (додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї) та не знаходяться під санкціями.

Для цього вони мають діяти за таким алгоритмом:

• Подати заявку через Дію (зараз така можливість технічно розробляється і буде презентована згодом).
  • Отримати відповіді банків у Дії.
  • Вибрати житло, яке планується придбати на умовах пільгової іпотеки.
  • Укласти договори з банком та договір купівлі-продажу квартири.

Нагадаємо, що другий етап програми “Доступна іпотека” розпочнеться з 2023 року і в ньому зможуть взяти участь всі українці, оформивши кредит на житло під 7% річних.