В Україні дозволили другу бустерну дозу від ковіду: кому варто отримати
В Україні офіційно дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусної хвороби для двох категорій людей. Як затверджено в наказі Міністерства охорони здоров’я №1249 від 19 липня 2022 року, це люди віком від 60 років, в також люди віком від 18 до 59 років, що мають хвороби, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.
Для другої бустерної дози рекомендують використовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні – це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози.
Щеплюватимуть:
– людей віком понад 60 років;
– людей, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;
– людей з інвалідністю;
– людей з імуносупресією;
– людей віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів є в рішенні НТГЕІ №16-06/2022),
– людей віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19. Перелік таких захворювань наведено у таблиці нижче.
Усім зазначеним групам осіб друга бустерна доза покращить захист від хвороби.
Водночас дослідження ВООЗ показали, що для молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна. Саме тому не рекомендується наразі отримувати другу бустерну дозу:
– здоровим людям віком від 16 до 60 років, які не мають жодних факторів ризику важкого перебігу COVID-19;
– вагітним без будь-яких інших супутніх захворювань, які збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19;
– людям з груп професійного ризику – наприклад, медичним працівникам, які не мають інших супутніх захворювань, що підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19.
Завідувач відділення епідеміологічного нагляду ( спостереження)
та профілактики інфекційних захворювань
Івано-Франківського районного відділу ДУ «ІФОЦКПХ МОЗ»
Микола Недоступ