Правильна сплата до бюджетів податку на доходи фізичних осіб

Дата: 21.07.2022 13:49

Під час воєнного стану багато юридичних осіб вимушено змінили місце свої реєстрації та діяльності.

Зазначена обставина безумовно впливає на зміну порядку сплати ними податків і платежів до бюджету, адже нова реєстрація передбачає й нові реквізити рахунків відповідних бюджетів для такої сплати.

На жаль, при цьому не завжди дотримуються вимоги чинного законодавства в частині правильності зарахування податків до бюджету. Зокрема, стосовно податку на доходи фізичних осіб, а, як відомо, це основне джерело коштів місцевих бюджетів.

Згідно з Податковим кодексом України (статті 14 та 168) податок на доходи фізичних осіб повинен перераховуватись до бюджетів тих територій, де реально (фактично) працюють працівники підприємств та організацій чи їх підрозділів (незалежно від статусу цих підрозділів).

Зазначене неодноразово підтверджувалося Державною податковою службою України.

Та на практиці, з метою спрощення обліку та звітності, юридичні особи не реєструють власні підрозділи у відповідних податкових органах, а податок сплачують до бюджету за місцем розташування головного підприємства чи центрального офісу. Зазначене призводить до необгрунтованих втрат доходів багатьох територіальних громад. І це при тому, що працівники даних підприємств користуються інфраструктурою відповідних населених пунктів (освіта, культура, соціальний захист, охорона здоров’я).

Останнім часом такі випадки почастішали.

Звертаємо увагу усіх юридичних осіб на необхідності безумовного дотримання вимог чинного законодавства щодо належної реєстрації і правильної сплати до відповідних бюджетів податку на доходи фізичних осіб, а прохання до фіскальних органів – посилити контроль за правильним зарахуванням податків.