Відтепер громади обов’язково повинні мати затверджені стратегії розвитку

Дата: 13.07.2022 08:58

Фото без опису

9 липня цього року Верховна Рада України ухвалила закон «Про засади державної регіональної політики», який визначає основні засади відновлення та розвитку регіонів та громад.

Документ містить положення про відновлення територій, які постраждали від агресії, а також про забезпечення розвитку всіх регіонів та громад.

Законом передбачене удосконалення механізмів реалізації регіональної політики держави, а саме:

• Обов'язкова цілісність «стратегічної тріади» (державна стратегія — регіональні стратегії — стратегії громад). Передбачено удосконалення структури плану реалізації Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку.
  • Визначені чотири типи територій для відновлення та стимулювання розвитку регіонів: території відновлення; полюси економічного зростання; території з особливими умовами для розвитку; території сталого розвитку.
  • Обов’язкове розроблення сільськими, селищними, міськими радами стратегій розвитку громад або стратегічних планів територіального розвитку. Без верифікованого стратегічного документа не буде державного фінансування проєктів.