Борщівник — небезпечна рослина!

Дата: 22.06.2022 11:18

В період настання літнього відпочинку  хотілося б звернути увагу на небезпеку, яку несе в собі така отруйна рослина як борщівник.  Росте борщiвник обабiч рiчок, дорiг, лiсiв та полiв, поступово перебираючись i на поля та дачнi дiлянки. Рослина не має природних ворогів, тому напрочуд швидко освоює вільні території.

Під дією ультрафіолетового випромінювання сік рослини переходять в активну форму, яка викликає пошкодження шкіри. Після контакту з рослиною, особливо в сонячні дні, на шкірі може з'явитися сильний опік 1-3 ступеню. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини спочатку не викликає в людини ніяких неприємних відчуттів, а опіки з'являються на уражених ділянках тіла через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. При потраплянні соку на шкіру її треба промити водою з милом і виключити дію сонячних променів впродовж двох діб. Після чого можна обробити спиртовим розчином, прийняти протиалергійний засіб та нанести на уражену ділянку засіб  від опіків "Пантенол".

Не торкайтесь до оманливо м'якого листя борщівника  оголеними руками! Не дозволяйте дітям зривати листя борщівника чи бавитись ним улітку.

Олександр КОРДИС    лікар із загальної гігієни Івано-Франківського районного відділу ДУ «ІФ ОЦКПХ МОЗ»