В Україні заборонили виступи артистів, які є громадянами країни-агресора

Дата: 21.06.2022 09:26

Фото без опису

Учора, 19 червня, на засіданні Верховної Ради України 303 нардепи проголосували в цілому за Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора».

Закон пропонує повністю та безстроково заборонити публічне виконання, показ, демонстрацію, сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів, які: містять виконання музичного твору з текстом співаком (співачкою), який є або був у будь-який період після 1991 року громадянином держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором.

Винятком є колишні громадяни держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора; та/або вироблені фізичною особою та/або юридичною особою, яка на момент їх оприлюднення була, відповідно, громадянином або зареєстрована в державі, яку в будь-який час визнано державою-агресором.

Закон вводить заборону на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці (співаки), які є громадянами держави-агресора.

Вводиться також заборона відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Хоча передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон — лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів.

Також буде заборонено відтворювати музику в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.