Не провокуйте пожеж в екосистемах!

Дата: 20.06.2022 09:53

Кожного року непоправної шкоди лісам завдають лісові пожежі, внаслідок яких відбувається зміна порід рослинного покрову, сприяння водній та вітровій ерозії.

Лісові пожежі володіють серйозними уражаючими факторами, основними з яких являються: висока температура, задимлення великих районів, ураження окисом вуглецю людей і тварин. Особливо небезпечні пожежі в суху жарку пору.

Заходи пожежної безпеки:

·в спекотну погоду не слід розводити вогнища, але, якщо виникла необхідність, то робіть це в спеціально перебачених місцях;

·не залишайте вогнище без нагляду;

·покидаючи місце відпочинку, обов'язково заливайте вогнище водою, чи засипайте піском або грунтом;

·не залишайте промаслені чи просочені легкозаймистими речовинами ганчірки, недопалки цигарок, не потухлі сірники, вони можуть призвести до великої пожежі;

·під час полювання не користуйтеся пижами із легкозаймистих матеріалів.

·не розводьте вогнище поблизу від поля, де колоситься пшениця або збирають урожай;

·не підпалюйте суху траву по канавах, ярах, на полянах та залізничнодорожніх насипах, сухий очерет в руслах рік та водоймищах.

Пам`ятайте, що вогонь розповсюджується дуже швидко і загасити його буде важко.

ВАШІ ДІЇ ПРИ ВИНИКНЕННІ ЗАГОРАННЯ:

·зателефонуйте за номером пожежно–рятувальної служби - 101;

·повідомивши про пожежу, спробуйте, не гаючи часу, загасити вогонь підручними засобами:

·вогонь можна загасити водою, піском чи землею без вмісту тліючих матеріалів;

·полум’я можна збити за допомогою верхнього одягу, цупкої тканини, віника з гілля із листям.

Дуже часто причиною виникнення пожежі становляться діти. Дорослі! Виховуйте у дітей навички обережного поводження з вогнем починаючи з раннього віку.