НБУ роз'яснює як працюватимуть СЕП та банки 27 та 28 червня

Дата: 17.06.2022 11:13

Уперіод дії воєнного стану в Україні скасовані святкові дні, передбачені Кодексом законів про працю України. Отже, 27 та 28 червня (День Конституції України) 2022 року будуть робочими днями банківської системи.

Національний банк України скасував перенесення роботи банківської системи з понеділка 27 червня – на суботу 2 липня 2022 року. Крім того, у період дії воєнного стану в Україні скасовані святкові дні, передбачені Кодексом законів про працю України. Відповідні норми містить Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану".

Отже, 27 та 28 червня (День Конституції України) 2022 року будуть робочими днями банківської системи. Субота, 2 липня 2022 року, – вихідний день.

Система електронних платежів (СЕП), система депозитарного обліку депозитарію Національного банку, депозитарної установи Національного банку та система кількісного обліку депозитних сертифікатів СЕРТИФ 27 та 28 червня 2022 року працюватимуть у звичайному режимі.

Міжбанківські перекази через систему СЕП здійснюватимуться:

• у період із 25 до 27 червня 2022 року – датою банківського дня 27 червня 2022 року;
  • 28 червня 2022 року – датою банківського дня 28 червня 2022 року;
  • у період із 02 до 04 липня 2022 року – датою банківського дня 04 липня 2022 року.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку від 14 червня 2022 року № 123 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 16 грудня 2021 року № 142".

Таке рішення зумовлене необхідністю забезпечити проведення міжбанківських переказів та роботу системи депозитарного обліку Національного банку в умовах воєнного стану.

Водночас у вихідні дні банки повинні самостійно визначати графік роботи своїх відокремлених підрозділів (філій, відділень), ураховуючи власні потреби та потреби своїх клієнтів.

Нагадаємо, що незважаючи на війну, СЕП працює у звичайному режимі та без перебоїв, як і у мирний час. Усі банки України підключені до системи та мають можливість здійснювати платежі клієнтів майже цілодобово та без вихідних.