Регулювання земельних відносин у воєнний час: до земельного законодавства України внесли зміни

Дата: 10.06.2022 09:10

Фото без опису

Учора, 9 червня, набрав чинності Закон України за яким передбачено створення правових передумов для забезпечення громадян та суб’єктів підприємницької діяльності в умовах воєнного часу послугами зі складання документації із землеустрою.

Відповідно до цього Закону на період дії воєнного стану для виконання обстежувальних, вишукувальних, топографо-геодезичних робіт сертифіковані інженери-землевпорядники та інженери-геодезисти повинні отримати від органу Служби безпеки України спеціальний дозвіл на виконання топографо-геодезичних вишукувань.

Для отримання цього дозволу необхідно подати заяву (рекомендовану форму заяви можна завантажити за посиланням: https://bit.ly/3msL526) до обласного органу СБУ тієї області, на території якої планується виконання топографо-геодезичних вишукувань. Така перевірка здійснюється СБУ протягом 10 днів з дня подання клопотання.

Слід також відзначити, що згідно із Законом, функціонування Державного земельного кадастру знову призупинено. Прийняття рішення про відновлення його функціонування повинен прийняти Держгеокадастр за погодження з Мінагрополітики.