Денис Шмигаль і Матеуш Моравецький провели українсько-польські міжурядові консультації
У Києві, 1 червня, відбулися українсько-польські міжурядові консультації під співголовуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Голови Ради міністрів Польщі Матеуша Моравецького. У відкритті засідання також узяв участь Президент України Володимир Зеленський.
За словами Глави держави, засідання двох урядів у такому форматі відбувається в Києві вперше і є історичним для обох держав.
«Я хочу відзначити пріоритет відносин України та Польщі. Вважаю, що наші відносини з теплих і сусідських через війну Росії проти України перейшли на новий етап – відносин міцних та історичних», — зазначив Президент.
Денис Шмигаль, відкриваючи засідання, підкреслив, що українсько-польські відносини стали тісними як ніколи.
«Ми цінуємо кожен крок, який з початку війни робить польська сторона. Військово-технічна, фінансова і гуманітарна допомога Польщі прискорює нашу перемогу над ворогом», — наголосив Прем’єр-міністр України.
Як зауважив Денис Шмигаль, сьогодні через спільний кордон України та Польщі в обидва боки проходять значні обсяги вантажів. І в Україні, і в Польщі, за його словами, усвідомлюють важливість підвищення ефективності функціонування пунктів пропуску на кордоні. Він додав, що одним із ключових пріоритетів Уряду України є приєднання до режиму спільного транзиту ЄС (NCTS).
«Україна також продовжує виступати з ініціативою щодо укладання Угоди про створення спільного простору роумінгу між Україною та ЄС. Важливим питанням у цьому контексті є долучення до програми ЄС «Roam like at home». Таким чином, наші громадяни матимуть право на ту саму якість і швидкість мобільної мережі за кордоном, як і вдома», — підкреслив Прем’єр-міністр України.
Денис Шмигаль висловив вдячність за підтримку Польщі та значну допомогу у відновленні енергетичної інфраструктури, зруйнованої внаслідок воєнної агресії росії проти України. За його словами, отримане устаткування насамперед буде спрямовано на відновлення електромереж та енергооб’єктів, які зазнали найбільших ушкоджень через бойові дії.
«Україна і Польща мають спільний стратегічний енергетичний потенціал, який може бути використаний для розвитку енергетичного сектору України і Польщі, співпраці між країнами Європи. Цей потенціал — повітряна лінія, що з'єднує Хмельницьку АЕС з польським містом Жешув, що дозволить експортувати більше електроенергії до Польщі й далі до інших країн-членів ЄС», — зауважив очільник Уряду України.
Прем’єр-міністр України також високо оцінив допомогу Польщі в будівництві модульних містечок. Зокрема, під час візиту Матеуша Моравецького на Київщину 1 червня було відкрито модульне містечко в Бородянці.
За підсумками міжурядових консультацій Україна та Польща схвалили Спільну заяву та підписали низку двосторонніх документів.