Міненерго співпрацюватиме з ПРООН для відновлення української енергетики

Дата: 31.05.2022 11:47

Фото без описуСьогодні заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков та в.о. Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фуані обговорили посилення співпраці між інституціями та підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством енергетики України та Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй (ПРООН).

Сторони домовилися співпрацювати у підготовці та виконанні Програми термінового реагування на загрози енергетичному сектору під час війни та його післявоєнного відновлення й розвитку.

Співпраця з ПРООН має стати одним з доступних інструментів для швидкої відбудови пошкоджених та зруйнованих об’єктів енергетичної генерації та мереж. А також для підготовки до післявоєнного відновлення енергосектору на принципах сталого розвитку, що зробить енергетичну систему України більш стійкою до екологічних, технічних, соціальних та управлінських ризиків.

Меморандум визначає конкретні напрямки співробітництва, зокрема:

• Оцінка збитків енергетичної інфраструктури, завданих військовими діями.

• Розробка дорожньої карти термінового реагування та відновлення енергетичного сектору країни.

• Створення передумов залучення фінансування з державних та приватних джерел для підтримки імплементації Програми.

Також Міненерго продовжить співпрацю з ПРООН в напрямку імплементації цілей сталого розвитку, зокрема, щодо забезпечення українців доступною, надійною, стійкою енергією.

«Наша мета – не лише зберегти стійкість енергосектору під час війни, але підготуватися ефективно відбудовувати енергетику після її закінчення. Впевнений, що посилення співпраці з Програмою розвитку ООН сприятиме відновленню енергетичної інфраструктури країни та зміцненню енергетичної незалежності шляхом підвищення енергоефективності країни та здійснення «зеленого» енергетичного переходу», - наголосив Ярослав Демченков.