20 травня – граничний термін сплати екологічного податку за перший квартал 2022 року

Дата: 19.05.2022 13:25

20.05.2022 року встановлено граничний термін сплати низки податків за перший квартал 2022 року, у тому числі і екологічного податку.

У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок під час воєнного стану він звільняється від відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків упродовж шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Це стосується, зокрема, й дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 Податкового кодексу України.

Наголошуємо, що звільняються від відповідальності лише ті платники, які не можуть виконувати свої обов'язки. Більше деталей за посиланням: https://cutt.ly/AHRQEMV?

Також нагадуємо, що до 31 травня діє ще й карантин, тому фінансових штрафів за несвоєчасне звітування та несплату податків не буде, але це правило не поширюється на ПДВ, рентну плату та акциз. Проте, мораторій на штрафи закінчиться – як закінчиться карантин тому порушникам потрібно буде обґрунтовувати, що вони не мали можливості вчасно сплатити податки через війну.