З 1 травня в Україні діє новий порядок сплати акцизного податку з реалізації тютюнових виробів

Дата: 09.05.2022 14:48

З 1 травня 2022 року в Україні діє новий механізм зарахування до місцевих бюджетів акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів (Закон України від 15.02.2022 № 2042 із змінами). Так, обов’язок сплати податку переходить від суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі до виробників та імпортерів тютюнових виробів.

Фото без описуЗарахування акцизного податку здійснюватиметься за аналогією з методикою зарахування акцизу з пального (тобто, залежно від обсягів реалізації тютюнової продукції на території територіальних громад).

До бюджетів податок зараховуватимуть казначейські органи автоматично відповідно до часток співвідношення вартості реалізованих тютюнових виробів на відповідній території за звітний місяць до загальної вартості реалізованих виробів за цей місяць загалом по Україні. Частки визначатиме Державна податкова служба України на підставі даних реєстраторів розрахункових операцій щомісячно. Інформацію про частки публікуватимуть на офіційному сайті ДПС та до 15 числа місяця, наступного за звітним, надаватимуть Державній казначейській службі України. Остання забезпечуватиме перерахування відповідних коштів громадам до останнього робочого дня місяця. Відтак, перші кошти за новим порядком повинні надійти бюджетам наприкінці червня.

Закон, згідно з яким вступили в дію нові зміни – за посиланням.

Детальніше – у відповідному Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.2022 № 515.