Як зробити ватно-марлеву пов'язку своїми руками

Дата: 05.05.2022 11:58

В умовах, коли придбати одноразову медичну маску складно, можна подібний засіб виготовити власноруч з марлі. Марлеві маски можна прати, прасувати гарячою праскою та використовувати багаторазово. Слід пам’ятати, що марлеві маски повинні мати декілька шарів (3-4).

Ватно-марлева пов’язка – найпростіше і доступне засіб захисту дихальних шляхів від всіляких газопылевых і мікробіологічних забруднювачів. Вона являє собою забезпечене зав’язками виріб з тонкого шару вати, обгорненого декількома шарами бинта або марлі.

Фото без описуДля виготовлення в домашніх умовах ватно-марлевої пов’язки необхідно взяти відрізок марлі (90 на 60 см), шматок вати (15 на 20 см, бажано товщиною не менше 1 см). Далі на середину відрізу марлі кладуть шматок вати та повертають так, аби вийшов тришаровий прямокутник: марля, вата, знову марля. Бічні кінці марлі розрізають посередині, щоб вийшло 2 пари зав’язок. Це – нескладно та досить швидко. Необхідно зазначити, що використання масок як єдиного засобу захисту є недостатнім. Зокрема, важливо також дотримуватися правил самоізоляції та гігієни рук, часто і ретельно миючи їх, та не торкатися обличчя.