«Інформування, консультування та правова допомога» NRC, а також основні канали зв’язку для отримання цих послуг для внутрішньо переміщеного та постраждалого внаслідок бойових дій населення

Дата: 23.03.2022 09:22

Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує працювати в Україні для надання допомоги населенню, яке постраждало внаслідок бойових дій. Наразі програма «Інформування, консультування та правова допомога» NRC розширює свої географічні, тематичні та часові рамки.

Норвезька рада у справах біженців (NRC) є міжнародною, гуманітарною незалежною, неурядовою організацією, заснованою в 1946 році, яка працює в понад 30-ти країнах світу.

NRC розпочала гуманітарну місію в Україні у листопаді 2014 року та продовжує реалізовувати програми в таких напрямках: інформування, консультування та правова допомога; житло та непродовольча допомога; вода, санітарія та гігієна; життєзабезпечення та продовольча безпека.

На період воєнного стану команда юристів NRC працює щоденно з 08:00 до 18:00 години.

Інформація та правова допомога надається з таких тем:

• Інформація про евакуацію з міст
  • Перетин державного кордону України
  • Проживання або перебування у сусідніх країнах
  • Перевезення по Україні та до сусідніх країн
  • Отримання гуманітарної, медичної, психологічної допомоги
  • Отримання тимчасового захисту або статусу біженця
  • Підготовчі дії для отримання компенсації за зруйноване житло
  • Отримання статусу внутрішньо переміщеної особи
  • Пенсії та інші соціальні виплати
  • Отримання паспорта (вперше або заміна)
  • Отримання свідоцтва про народження/смерть, якщо цей факт стався на непідконтрольній Уряду України території
  • Правові питання, що стосуються непідконтрольної Уряду України території, та інші питання, пов’язані з конфліктом та переміщенням населення

Допомога надається через телефонну «гарячу» лінію 0 800 302 007, Viber (+380678294435), Skype (ua.icla@nrc.no) та електронну пошту (ua.icla@nrc.no) щоденно з 8:00 до 18:00.

За допомогою фахівців NRC можна отримати детальну інформацію та консультацію щодо евакуації з міст, де тривають бойові дії, процедур та документів, необхідних для перетину державного кордону України до сусідніх країн, перебування та працевлаштування в них, тимчасового захисту або статусу біженця, підготовчих дій для отримання компенсації за зруйноване житло тощо.