«Інформування, консультування та правова допомога» NRC, а також основні канали зв’язку для отримання цих послуг для внутрішньо переміщеного та постраждалого внаслідок бойових дій населення
Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує працювати в Україні для надання допомоги населенню, яке постраждало внаслідок бойових дій. Наразі програма «Інформування, консультування та правова допомога» NRC розширює свої географічні, тематичні та часові рамки.
Норвезька рада у справах біженців (NRC) є міжнародною, гуманітарною незалежною, неурядовою організацією, заснованою в 1946 році, яка працює в понад 30-ти країнах світу.
NRC розпочала гуманітарну місію в Україні у листопаді 2014 року та продовжує реалізовувати програми в таких напрямках: інформування, консультування та правова допомога; житло та непродовольча допомога; вода, санітарія та гігієна; життєзабезпечення та продовольча безпека.
На період воєнного стану команда юристів NRC працює щоденно з 08:00 до 18:00 години.
Інформація та правова допомога надається з таких тем:
- Інформація про евакуацію з міст
- Перетин державного кордону України
- Проживання або перебування у сусідніх країнах
- Перевезення по Україні та до сусідніх країн
- Отримання гуманітарної, медичної, психологічної допомоги
- Отримання тимчасового захисту або статусу біженця
- Підготовчі дії для отримання компенсації за зруйноване житло
- Отримання статусу внутрішньо переміщеної особи
- Пенсії та інші соціальні виплати
- Отримання паспорта (вперше або заміна)
- Отримання свідоцтва про народження/смерть, якщо цей факт стався на непідконтрольній Уряду України території
- Правові питання, що стосуються непідконтрольної Уряду України території, та інші питання, пов’язані з конфліктом та переміщенням населення
Допомога надається через телефонну «гарячу» лінію 0 800 302 007, Viber (+380678294435), Skype (ua.icla@nrc.no) та електронну пошту (ua.icla@nrc.no) щоденно з 8:00 до 18:00.
За допомогою фахівців NRC можна отримати детальну інформацію та консультацію щодо евакуації з міст, де тривають бойові дії, процедур та документів, необхідних для перетину державного кордону України до сусідніх країн, перебування та працевлаштування в них, тимчасового захисту або статусу біженця, підготовчих дій для отримання компенсації за зруйноване житло тощо.