Держлісагентство: Розпочато весняну висадку в рамках програми Президента “Зелена країна”
Сьогодні, 21 березня, відзначається Міжнародний день лісу. Навіть в умовах воєнного стану лісівники України традиційно розпочинають весняну висадку деревних рослин. Висадка молодого лісу під час війни – особливий вид довіри Збройним Силам України!
З початку введення воєнного стану в країні, працівники лісогосподарств переведені в особливий режим роботи. Багато з них вступили до лав військовослужбовців та тероборони, активно займаються волонтерством і посилено патрулюють ввірені їм території лісових масивів.
І основний їх ворог на сьогодні – лісові пожежі!
“Ми продовжуємо виконувати свою основну роботу - висаджуємо ліс, де зараз це можливо. Наша головна задача - піклуватися про екологію та підтримувати економіку країни”, - повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.
Підприємства Держлісагенства цього року вже висадили більше 1,6 млн штук на площі майже в 270 га, з яких 43,4 га - лісорозведення.
Також проведено доповнення лісових культур, створених у попередні роки на площі 0,5 га.
У розрізі областей: на Волині лісівники висадили 32,5 га, на Дніпропетровщині - 18,9 га, в тому числі 16,4 га лісорозведення, на Закарпатті - 12,0 га, на Рівненщині - 141,0 га, в тому числі 24,0 га лісорозведення, на Херсонщині – 51,0 га, в тому числі 2,0 га лісорозведення (культури створювалися до 24 лютого), на Хмельниччині – 6,0 га, в тому числі 1,0 га лісорозведення, проведено доповнення на площі 0,5 га, на Буковині – 6,2 га.
Сьогодні створення лісових культур відбувається тільки в тих регіонах, де це безпечно.
Висадка дерев відбувається у рамках програми Президента «Зелена країна», яка передбачає висадження 1 мільярду дерев за три роки.
Цікаві факти про ліс
- У лісах проживає близько 80% світового наземного біорізноманіття.
- Лісові масиви складаються з понад 60 000 видів дерев.
- Понад мільярд людей безпосередньо залежить від лісів, як від джерела продовольства, даху над головою, енергетичних ресурсів та прибутку.
- Генетична різноманітність допомагає лісу протистояти змінам клімату та іншим загрозам.
- Стале управління лісами та їх відновлення життєво важливі для людей, біорізноманіття та клімату.
Бережіть природу. Бережіть життя у лісі.
Бережіть те, що ми маємо.