Учні та студенти денної форми навчання отримуватимуть деякі види соціальних допомог без довідки з навчального закладу

Дата: 13.03.2022 09:17

Фото без описуМінсоцполітики вважає за необхідне на час дії воєнного стану плюс 60 днів після його завершення без довідки з навчального закладу призначати та продовжувати виплату деяких видів соціальних допомог дітям віком від 18 до 23 років, батьки (годувальники) яких загинули, і які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

Зокрема, це стосується пенсії у зв’язку з втратою годувальника та державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

«Відповідні виплати призначатимуться та продовжуватимуться на підставі даних учнівського або студентського квитка, адже під час воєнного стану неможливо отримати довідку з навчального закладу про навчання або її отримання є зайвим ризиком для дитини.

Ми зараз опрацьовуємо рішення Уряду з цього приводу, але до його ухвалення призначення та виплата таких пенсій та допомог не повинні зупинятись!» - прокоментувала Марина Лазебна, Міністр соціальної політики.

З відповідним листом Мінсоцполітики звернулось до Пенсійного фонду України та структурних підрозділів соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій.