Відбулась робоча нарада з представником обласної профспілки працівників державних установ

Дата: 16.02.2022 09:34

15 лютого 2022 року відбулась робоча нарада голови районної державної адміністрації Олександра Ярощука з представником обласної профспілки працівників державних установ Валерієм Крецулом.

Обговорено практичні аспекти застосування положень Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"

Професійна спілка – добровільна неприбуткова громадська організація,що об’єднує громадян,пов’язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання). Член профспілки – особа, яка входить до складу профспілки, визнає її статут та сплачує членські внески.

Членами профспілок можуть бути особи, які:

·        працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності і видів господарювання,

·        у фізичної особи, яка використовує найману працю,

·        забезпечують себе роботою самостійно,

·        особи, які навчаються в навчальному закладі.

Підставою для вступу до профспілки є заява працівника, подана в первинну організацію профспілки. При створенні профспілки прийом до неї здійснюється установчими зборами.

Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити.