4 храми Івано-Франківського району увійшли до транскордонного туристичного маршруту

Дата: 25.10.2021 15:40

Фото без опису

Відбулася конференція проєкту «Карпатський шлях дерев’яної архітектури – спільні дії для збереження та промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння».

МЕТА ПРОГРАМИ: створення та апробація системного механізму підтримки ініціатив карпатських громад, спрямованих на вирішення проблем розвитку гірських територій.

Прикарпаття на заході представляли начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації Віталій Передерко, завідувач сектору з питань охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій ОДА Андрій Давидюк, директор Музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець.

До мережі ввійшли, зокрема, 4 храми Івано-Франківського району:

• Церква Святого Василія Великого (с. Черче)

• Церква Зішестя Святого Духа (м. Рогатин)

• Церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Тисмениця)

• Церква Воскресіння Христового (с. Липівка)

Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад започаткована у 2018 році як ініціатива Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, підтримана Львівською, Івано-Франківською, Закарпатською, Чернівецькою обласними радами, а також бізнес-партнерами. У рамках Програми щороку реалізується 1 або 2 конкурсні набори проектів, за результатами яких організації-переможці з чотирьох карпатських областей отримують гранти (до 250 тис. грн) на реалізацію місцевих ініціатив.