155-ліття від дня народження першого президента в історії незалежної Української держави МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

Дата: 29.09.2021 14:25

Михайло Сергійович Грушевський — видатний український історик і вчений, Голова Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918), багаторічний голова Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1897–1913), автор понад 2000 наукових праць.

29 квітня 1918 р. Центральна рада обрала Михайла Грушевського Президентом Української Народної Республіки, започаткувавши інститут президентства у нашій країні.

Усе своє життя він вів боротьбу за державність і грунтовно робив свою роботу – писав історію і водночас творив її.

Цитати Михайла Грушевського, які змушують замислитись над вічними проблемами України:

«Я вірю, що українство наше все-таки має в собі стільки стихійної сили, стільки життєвості, що його не заб’єш ніякими теоремами, що воно своєю стихійною силою проб’ється через усякі штучні перешкоди — поки не вб’ємо самі сеї сили нашою апатією, бездіяльністю» (Михайло Грушевський, «Про українську мову й українську справу», 1907 р. )

«Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує поодинокі частини української землі,а пильнувати того, що лучить і єднає їх до купи, і се зміцнювати і розвивати мусимо… Єднатися, концентруватися, а не ділитися, не розбігатися — се повинно бути у всім нашим гаслом» (Михайло Грушевський, 1907 р.).